Την Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2016, θα πραγματοποιηθεί σεμινάριο στο ΕΚΦΕ Κω με θέμα το “Φωτόδεντρο”. Ειδικότερα:

Θέμα του σεμιναρίου: «Φωτόδεντρο. Σύντομη παρουσίαση και σκέψεις για την αξιοποίησή του στο πλαίσιο της εργαστηριακής διαδικασίας των μαθημάτων των φυσικών επιστημών»

Διοργανωτής του σεμιναρίου: Παπαδάκης Ιωάννης υπεύθυνος ΕΚΦΕ Κω

Τόπος πραγματοποίησης:       Εργαστήριο του ΕΚΦΕ Κω

Ημερομηνία και ώρα:        Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου ώρα προσέλευσης 11:30
ώρα διεξαγωγής του σεμιναρίου 12:00-14:00

Εισηγητής: Παπαδάκης Ιωάννης

Το σεμινάριο αφορά όλους τους καθηγητές που διδάσκουν φυσικές επιστήμες (φυσική ? χημεία ? βιολογία ? γεωγραφία) στα γυμνάσια και στα λύκεια της Κω.

Σημειώνουμε ότι το σεμινάριο θα διεξαχθεί, στον ίδιο προκαθορισμένο χρόνο και θα έχει την ίδια διάρκεια, με τις τακτικές προγραμματισμένες συναντήσεις που πραγματοποιούνται στο ΕΚΦΕ Κω, με αποτέλεσμα να μην παρακωλύεται η λειτουργία των σχολείων και η εκτέλεση του σχολικού προγράμματος κανενός σχολείου.